Prodlužování vlasů keratinem

Keratin je bílkovina, kterou obsahují naše vlasy a nehty. Firmám vyrábějícím produkty určené pro prodlužování vlasů se podařilo keratin napodobit. Polymerní sloučenina, kterou vyvinuli má velmi podobné složení jako přírodní vlasy. Říká se jí běžně keratin, i když označení umělý keratin by bylo přesnější.

Postup prodlužování vlasů keratinem

Při prodloužení vlasů touto metodou dojde k rozehřátí keratinové hmoty pomocí speciálního aplikátoru (kolem 150ºC). Poté se rozpuštěným keratinem nový pramínek přilepí k vlastním vlasům a spoj se upraví před ztvrdnutím do tvaru válečku. Jedná se tedy o metodu s užitím tepla. Spoje nejsou po prodloužení vlasů keratinem téměř vůbec vidět – jsou nejmenší a nejtenší ze všech metod. Je však nutné najít pro tuto metodu nejlepšího odborníka, aby nedošlo k poškození vlasů. Stejně tak je důležité vybrat ten správný keratin. Pokud zvolíme levnější variantu, může nám keratin vlasy poškodit. Často je totiž otázkou, co skutečně tzv. „keratin“ obsahuje. Příměsemi mohou být třeba různá lepidla. Není tedy vhodné zde šetřit.

I u prodlužování vlasů pomocí keratinu je třeba spoje posouvat v závislosti na růstu vlasů. Tím se dostáváme k tomu nejdiskutovanějšímu u prodlužování vlasů keratinem. Jde o rozebírání spoje. To se dá provádět třeba mechanickým rozdrcením, avšak to je metoda dosti nešetrná. Nabízejí se nám ještě další dvě. Buď lze spoj opět nahřát a stáhnout nebo ho můžeme rozpustit chemickou cestou. Ani jedna z variant není ideální, a vždy je třeba přírodní vlasy dokonale zbavit zbytků keratinu.

Existuje i keratin za studena

Relativní novinkou je aplikace keratinu za studena. Pomocí ultrazvuku se ohřívá přímo a pouze keratin. Teplo tedy není vyzařováno mimo. Tento způsob aplikace keratinu při prodlužování vlasů je samozřejmě ještě šetrnější než původní metoda.

Značky a cena prodlužování vlasů keratinem

Kromě neznačkového keratinu je na trhu množství produktů na prodlužování vlasů s ochranou známkou. Ty se většinou od klasického keratinu mírně liší a přinášejí nejrůznější drobná vylepšení. Firmy, které za značkami stojí, často dodávají kompletní materiál k prodlužování vlasů. Tedy včetně vlasů samotných. Provádět aplikaci pak smějí jen vlasová studia s licencí. To by mělo být určitou zárukou kvality. Z nejznámějších obchodních značek prodlužování vlasů keratinem můžeme jmenovat třeba tyto:

Cenu za prodlužování vlasů keratinem je téměř nemožné přesně určit. Vždy musí být stanovena individuálně. Nicméně se dá říct, že prodloužení keratinem (i s materiálem) by se mělo vejít do rozpětí 10 000 – 20 000 Kč.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!