Prodlužování řas

Dlouhé a výrazné řasy jsou už dlouho symbolem ženské krásy. I dříve se řasy barvily či natáčely. Nyní je tu však nový fenomén v oblasti úpravy řas. Je jím prodlužování a zhušťování řas. Mnoho žen již tuto novinku s nadšením využilo. Cena za prodloužení není příliš vysoká a prodloužené řasy navíc nevyžadují žádnou péči. Jen je nutné je občas pročesat kartáčkem.

Co bychom měli vědět o prodlužování řas…

Pokud chceme řasy prodloužit, musíme se obrátit na odborníka. Prodlužování řas často provádějí kosmetická studia. Také ho běžně nabízí studia či kadeřnické salony, kde si necháváme prodloužit vlasy.

Samotná aplikace prodloužení řas je poměrně nenáročná procedura. Je třeba se jen vyzbrojit trpělivostí. Speciální syntetické řasy se nanáší jedna po druhé. Lepí se speciálním lepidlem na naše vlastní. Bývá na výběr z různých tlouštěk řas, délky i zahnutí. V dobrém salonu si tedy mohou s prodlužováním řas opravdu pohrát a pomocí různých kombinací ovlivnit výsledný vzhled celých očí i vytvořit zajímavé módní kreace.

Pokud je prodloužení řas kvalitně provedeno, pak by mělo působit velmi přirozeně a být trvanlivé. Je dobré si dát pozor na podezřele levné nabídky, protože v tom případě se pravděpodobně nebude jednat o jednotlivou aplikaci řas. Když nejsou řasy aplikovány jednotlivě, tak prodloužení nepůsobí přirozeně, a navíc hrozí velké riziko poškození vlastních řas.

Prodloužení řas je nutné zhruba každé dva až tři týdny obnovovat. Je to dáno přirozeným cyklem růstu a vypadávání řas, na kterém jsou závislé i řasy prodloužené. Jedna řasa má růstový cyklus okolo 6–9 týdnů a následně vypadne.

Shrnutí

Při prodlužování řas se na jedno oko běžně aplikuje asi 40–80 jednotlivých řas. Cena za základní prodloužení řas se pak pohybuje okolo 2500 – 5000 Kč. Při doplňování nás jedna řasa přijde zhruba na 50 Kč.

Nejpoužívanější metody prodlužování řas jsou tyto: Lash Sensation, Xtreme Lashes, Diamond Lashes, Afroditi, Perfect Silk Lashes, EnVogue Lashes, I-Lash. Nenalezneme mezi nimi nějaké větší rozdíly. Když už, tak se metody prodlužování řas liší v ceně.

Mezi výhody prodloužených řas patří:


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!