Péče o prodloužené vlasy, aneb jak se o ně starat

Velmi důležité je dobře se o prodloužené vlasy starat. Jinak nám vydrží mnohem kratší dobu a naše investice do krásy tak bude zbytečně předčasně znehodnocena. Péče není nijak složitá. Stačí dodržovat několik jednoduchých rad. Vlasy pak budou stále stejně krásné a upravené.

Česání prodloužených vlasů

Při česání je vhodné používat měkký kartáč se štětinami. Ideální je kartáč se silikonovými štětinkami. Pokud bychom používali obyčejný hřeben, existuje velké riziko vytržení pramínků ze spojů. Vhodný kartáč by neměl při česání tahat ani vlasy vytrhávat.

Když vlasy rozčesáváme, nejprve je přidržíme u hlavy. Pak začneme s česáním. Nejprve češeme vlasy u konečků. Potom se soustředíme na střední část a nakonec rozčešeme vlasy u kořínků. Dbáme na to, abychom kartáčem nepřejížděli přes spoje. Opět by totiž mohlo hrozit vytrhnutí pramínků.

Mytí prodloužených vlasů

Mytí vlasů se smí provádět většinou až 48 hodin po aplikaci prodlužování vlasů. Před mytím je třeba prodloužené vlasy pečlivě pročesat. Potom již je můžeme namočit a použít šampon. Šampon by měl být určen přímo na prodlužované vlasy. Jako při běžném umývání, je třeba vlasy se šamponem důkladně promnout od kořínků ke konečkům. Jen bychom měli být trochu opatrnější. Vlasy myjeme vždy v záklonu. Prodloužené vlasy je nutné oplachovat o něco důkladněji, než jsme byli doposud zvyklí. Jednak kvůli většímu objemu, ale především, aby ve vlasech nezůstávaly zbytky prostředků, které by mohly narušovat sopoje.

Při používání kondicionéru je nutné dbát, aby se zbytečně nedostával ke spojům. Veškerá vlasová kosmetika, kterou používáme by měla být určena přímo pro prodloužené vlasy. S použitím běžných prostředků nám poradí odborník. Měli bychom se vyvarovat použití přípravků s větším množstvím alkoholu nebo chloridu sodného. Tyto přípravky mohou vlasy přesušit a poškodit spoje.

Sušení prodloužených vlasů

Před spaním vždy musíme prodloužené vlasy nechat uschnout. Neměli bychom jít nikdy spát s mokrými vlasy. Na noc je vhodné vlasy svázat do culíku či drdolu, aby se pramínky nepocuchaly. Dobrým a šetrným způsobem sušení prodloužených vlasů je jemné odstranění přebytečné vody ručníkem, který následně omotáme kolem hlavy a necháme ho odsávat zbylou vlhkost.

Jinak můžeme prodlužované vlasy i kulmovat, žehlit a sušit fénem. Žehlička či kulma by se však neměla dotýkat spojů, aby nedošlo k jejich poškození. Také je lepší pro úpravu prodloužených vlasů či sušení užívat obecně nižších teplot.

Používání fénu a nadbytečné česání se nedoporučuje u kudrnatých prodloužených vlasů, aby se neporušovalo jejich zvlnění. Tento typ vlasů je nejlepší nechávat volně schnout a pramínky pročesat jen jemně za pomoci prstů.

Další rady k péči o prodloužené vlasy

Prodloužené vlasy můžeme barvit, nikdy však ne vyšším než 6% peroxidem. Není vhodné je melírovat ani aplikovat trvalou. Barvení se důrazně nedoporučuje provádět doma, jelikož může dojít k nevratnému poškození spojů.

Pokud se koupeme v moři či v bazénu, je vhodné použít koupací čepici. Chlor a sůl vlasy poškozují a přesušují. S čepicí bychom měli chodit také do solária. Návštěva sauny se nedoporučuje vůbec kvůli vysokým teplotám.

Během prvních dnů po prodlužování vlasů může dojít k uvolnění některých pramenů a jejich vypadnutí. Pokud jich není enormní množství, tak nezoufejte. Je to zcela normální Navíc pokud tyto prameny uschováte, tak se dají znova použít.

Pokud máte zlozvyk pohrávat si se svými vlasy nebo je prohrabávat, tak vězte, že prodlouženým vlasům to nesvědčí. Jednak jsou zbytečně zatěžovány spoje a vlasy se pak také více mastí.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!