Další metody prodlužování vlasů

Clip

Metoda Clip je patrně nejlevnější možností prodlužování vlasů. Jde o metodu prováděnou za studena. Vlasové pramínky uspořádány do pásů, které jsou na naše vlasy připevňovány pomocí malých sponek. Pásy mohou mít různou různou šířku a počet sponek (většinou 1–4). Aplikace je velmi rychlá a jednoduchá. Obrovskou výhodou metody Clip je, že si takto vlasy můžeme prodlužovat i doma. Dalším plusem pak je cena. Za celý set pramínků a sponek dáme okolo 5000 kč, což je mnohem méně než bychom zaplatili u kadeřníka. Je zde však značná nevýhoda. Vlasy nedrží tak pevně, jako u ostatních metod. Jsou přichyceny pouze sponami, proto musíme dávat velký pozor při jakékoliv manipulaci. Výrobci také doporučují vlasy sundávat na noc. Jednak mohou tlačit sponky a navíc se mohou vlasy zacuchávat a ničit. Setkat se můžeme s různými obchodními označeními této metody. Například Clip in, Clip hair, Simply Perfect nebo Easy Clip. Celkově je tato metoda vhodná pro krátkodobější nebo příležitostné prodloužení vlasů.

Tresy

Metodě Clip jsou příbuzné i jiné typy pásového prodloužení vlasů. Vlasové prameny jsou našité na pásy tzv. tresy. Tresa se dá připevnit mnoha různými způsoby. Například našitím na francouzský copánek nebo pomocí metody Micro Rings. Prodlužování vlasů pomocí tres již je poměrně zastaralé a je vytlačováno moderními metodami. Největší nevýhodou tres jsou zhoršené možnosti stylingu vlasů. Vlasy se dobře upravují jen kolmo ke směru tresy. Čím širší pás vlasů je, tím je tento problém markantnější.

Micro Rings

Prodlužování vlasů metodou Micro Rings se provádí za studena. Vlasové pramínky jsou připevňovány k vlastním vlasům kovovými kroužky. Tyto kroužky mají v průměru 3mm. Kadeřnice vždy vybere takovou barvu kroužku, která bude odpovídat barvě vlasů. Kroužek se tedy navlékne na pramínek a v místě spoje se zmáčkne speciálními kleštičkami. Vlasy při této metodě nejsou poškozeny ani teplem, ani chemicky. Když naše vlasy dorostou (zhruba za 3 měsíce), kadeřnice spoj jednoduše povolí, posune a opět zafixuje.

Rychlost aplikace a nezávadnost jsou hlavními výhodami této metody. Mezi nevýhody však jednoznačně patří velikost kroužků. Jsou ve vlasech poměrně vidět a není možné je dávat blízko vedle sebe. Pramínky tedy musí být objemnější. Některé ženy také uvádějí, že je kroužky tlačí do zad, pokud se o ně opřou. Jinak se metoda Micro Rings hodí k prodlužování i zahušťování vlasů. Ve vlasových studiích se také můžeme setkat s označením této metody jako EasyRing nebo Flash Point.

MINITWIX

Prodloužení MINITWIX

Prodloužení MINITWIX

Jednou z nejnovějších metod prodlužování vlasů je metoda MINITWIX, která je českým patentem. Tato metoda byla vyvinuta, aby splňovala všechny požadavky náročné klientely a byla dlouhodobě testována. Předností MINITWIXU je především minimum omezení pro ženy, které si nechají touto metodou vlasy prodloužit. Mytí prodloužený vlasů je možné v jakékoliv poloze a běžným šamponem. Spojům MINITWIX také nevadí barvy, odbarvování, melírování, veškeré vlasové regenerace, olejíčky na vlasy a podobně. Poměrně rychlá a snadná je také obnova (posunutí po odrostu blíže ke kořínkům) po 2 až 3 měsících. MINITWIX vlasový spoj je nejmenší z doposud známých metod. Hodí se tak i na velmi jemné vlasy, protože má jen 6mm a tím pádem je ve vlasech téměř neviditelný. Pramínky jsou opakovaně použitelné bez jakých koliv úprav před nasazením na vlasy. Pevnost spoje je taktéž velmi dobrá. Vlasový spoj MINITWIX je bezpečný k vlastním vlasům, neobsahuje keratin, žádné plíšky, kroužky, vůbec se nelepí k vlastním vlasům lepidly a nedělají se uzlíky proti sklouznutí jako u jiných metod, tím je tedy unikátní. Je tvořen drobým tělem s mikrokuličkou na konci, okolo které je smyčkou provlečen pramínek vlasů a převlečena minitrubička. Ta se přístrojem k tomu určeným upne a vznikne tak velmi drobný a hladký spoj, který se dá následně okamžitě odstranit stejným přístrojem. Vlasový spoj je u MINITWIXU o polovinu menší než u ostatních pramínkových metod. Pramínky jsou vyráběny z evropských vlasů, které jsou pečlivě vybírány a mají vysokou životnost – 2 až 5 let podle toho, jak se o vlasy pečuje. Je zde i možnost vyrobit do druhého dne pramínky MINITWIX z donesených vlasů a ihned je také nasadit. Zkuste se ptát po pramínkách MINITWIX i ve svém prodlužovacím salónu.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!